“Не бий – послухай”: боротьба України з насиллям над дітьми

Дата: 03.07.2019 13:40

Фото без опису  Кожна третя дитина в Україні зазнала фізичного насильства. Кожні батьки вважають, що з ними такого не трапиться: вони не кричатимуть на своїх дітей, не сваритимуть, і точно не застосують проти них сили. Проте життєві ситуації бувають різними. Мимоволі ви втрачаєте над собою контроль, та емоції беруть верх.

В Україні кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга – психологічного, свідчать дані Ради Європи.

Насильство над дитиною ділиться на чотири типи

Насильство – це жорстоке поводження з дитиною, нехтування її інтересами та потребами.

1. Фізичне насильство – коли дитину б’ють, штурхають, не пускають до квартири чи будинку, виганяють з дому, погрожують вбити, не дають їсти чи спати, змушують вживати алкоголь чи наркотики.
  2. Сексуальне насильство – це примус дитини до сексуальних дій, зґвалтування.
  3. Психологічне насильство – коли дитину ображають, цькують, шантажують, ігнорують потреби, переслідують.
  4. Економічне насильство – коли примушують до жебракування, обмежують у доступі до кишенькових грошей, псують особисте майно.

“Тисячі випадків насильства – невідомі. Медики часто замовчують факт застосування сили проти дитини, але часто саме вони бачать це першими. У такій ситуації медпрацівники мають відразу звернутися до соціальних служб чи у поліцію, та не боятись цього робити”.

У 2017 році 2 тисячі маленьких українців зазнали насильства вдома

У поліції зазначають, що всі випадки насилля відслідкувати неможливо, бо більшість з них приховуються. Проте статистика однаково вражає, минулоріч близько 5 тисяч українських дітей стали жертвами злочинів, 40% з них – зазнали домашнього насилля.

Водночас минулого року 1,4 тисячі дітей самі звернулися у поліцію за допомогою. У 2017 році в Україні при Нацполіції створили ювенальну превенцію, яка займається безпекою дітей. Також у межах програми “Розірви коло” в країні працює гаряча лінія та мобільні бригади швидкого реагування на домашнє насильство. “Кожна дитина та жінка в Україні має право жити без насилля”, – заявив на конференції представник Фонду народонаселення ООН Каспер Пік.

Коли б’ють – дзвони 102

Якщо ти став жертвою будь-якого з типів насильства, дій:

1. Подзвони у поліцію за номером 102
  2. Звернись до Студенянської сільської ради до відділу «Служба у справах дітей».
  3. У жодному разі не відповідай агресією на агресію. Так ти лише ускладниш ситуацію.

Дорослим потрібно контролювати власні емоції, а дітям – не мовчати. Насильство може трапитись у будь-якій сім’ї. Завдання суспільства: попередити такі випадки.